Postani član društva Šapa Hitno udomljavanje Reklamirajte se na stranicama ŠAPE!

Čuvanje ljubimaca

Molimo zainteresirane građane, koji žele svog kućnog ljubimca ostaviti na čuvanje za vrijeme godišnjih odmora, neka se jave ŠAPI.

Kako možete pomoći

Udomite nekoga od nas! Dobit ćete time više nego što možete zamisliti!

Šapa na Fejsu!

Priključite se našoj grupi na Fejsu! Postanite naš prijatelj i pomozite u udomljavanju!

Kontakt informacije

Društvo za zaštitu životinja "ŠAPA".
Vijenac 24, 43000 Bjelovar
AZIL JE NA LOKACIJI:
LETIČANI 5, 43 000 BJELOVAR

Mob.: +385 (0)99 850 36 47
Tel.: +385 (0)43 232 278
E-mail: info@drustvo-sapa.hr
E-mail: marketing@drustvo-sapa.hr
Žiro račun: 2360000-1102193333 (Zagrebačka banka)
IBAN: HR 59 2360000 1102193333
Morate imati instaliran Flash Player da biste vidjeli slike.

PočetnaVijestiHumanitarna akcija i koncert Volim životinje, 4.travnja 2009.g.

Humanitarna akcija i koncert Volim životinje, 4.travnja 2009.g.

Pripala mi je izuzetna čast da Vas, na početku ovog humanitarnog koncerta pozdravim u ime Društva za zaštitu životinja ŠAPA.

Humanitarna akcija i koncert Volim životinjeO našoj ŠAPI velika većina Vas zna dovoljno: da postojimo skoro tri godine, da se na najbolji mogući način nastojimo skrbiti o napuštenim i lutajućim životinjama; da smo jedina udruga na području BBŽ koja se prihvatila tog posla; da Grad Bjelovar još uvijek nije ispoštovao zakonsku odredbu o izgradnji skloništa; da ljetujemo i zimujemo u privatnom dvorištu naše nezamjenjive članice gospođe Marije Horvat; da smo premalo i nesustavno financirani i da se iz dana u dan borimo sa sve većim brojem lutajućih i napuštenih životinja, koje bezobzirni i neodgovorni vlasnici ostavljaju po našim parkovima, periferiji grada, livadama, pred školama itd.

Humanitarna akcija i koncert Volim životinjePonekad nas uhvati rezignacija i tuga zbog svih tih problema; ponekad želimo odustati jer nam se čini da se borimo s ograničenom svijesti ljudi o dobru koje pas, mačka, bilo koja životinja može pružiti ljudskom životu, a znamo kako se svijest i savjest teško mijenjaju. Onda nam vjeru i osmjeh vrate dobri ljudi: ljudi spremni pomoći, ljudi spremni udomiti nekog neuglednog beskućnika koji je u njima izazvao jedan od najljepših ljudskih osjećaja: sućut, ljudi znani i neznani koji nas ohrabruju da ne odustanemo. I, nećemo.

Humanitarna akcija i koncert Volim životinjeDuboko vjerujemo da ćemo Vas jednog dana moći pozvati u civilizacijski uređeno sklonište za one koje nitko neće i ne želi, a koji su najmanje krivi za svoju sudbinu. U sklonište u kojem se nećemo bojati kiše i snijega, nesnosne hladnoće i praznih porcija…

Svrha ovog humanitarnog koncerta, kojega je za ŠAPU organizirala ČEŠKA OBEC sa svojim dragim gostima, nije samo prikupljanje novčanih sredstava. Glavna svrha je potaknuti ljude, pogotovo mlade, da promjene svoju percepciju o životinjama jer poštovanje koje čovjek osjeća prema životinjama neraskidivo je povezano s poštovanjem prema drugim ljudima i da odgoj od ranog djetinjstva treba upućivati na shvaćanje, poštivanje i ljubav prema životinjama.

Humanitarna akcija i koncert Volim životinjeVeliki Arthur Schopenhauer je rekao: „Tko je okrutan prema životinjama, ne može biti dobar čovjek.”

S ove pozornice želim zahvaliti svima koji su do sada pratili ŠAPU u njezinom radu i pomagali nas i naše „štićenike“. Zahvaljujem svim znanim donatorima, a pogotovo nama nepoznatim ljudima koji pune ŠAPINU kutiju u KTC-u. Posebno pozdravljam našu dragu gošću iz Daruvara, gospođu Željku Lipovski, koja je temeljem jednog članka okrenula naš broj i pomogla Društvu kada se nalazilo u teškoj situaciji.

Humanitarna akcija i koncert Volim životinjeHvala djeci i tetama bjelovarskih vrtića na prekrasnim uskrsnim čestitkama, kupnjom kojih ste donirali ŠAPU. Hvala svim osnovnim školama Bjelovara na odazivu u kupnji simboličkih ulaznica za koncert, hvala HORKUD-u GOLUB, ČEŠKOJ BESEDI „Treglava“ i učenicima Prve osnovne škole koji su pristali biti sudionici ove humanitarne akcije. Hvala gospodinu Vlahoviću iz Kaliste i gospodinu Novaku iz N-designea. Hvala Gospodinu Ravenščaku iz Gradske pekare. Hvala gospodinu Darku Zriliću koji nas uvijek srdačno ugosti u dvorani Doma kulture. Veliko hvala ČEŠKOJ OBECI i njihovoj predsjednici gospođi Miruški Lončar, te gospođi Snježani Srdić, koji su smogli snage i srca, nakon velikog nastupa povodom 90 godina postojanja, pjevati i plesati za nas.

Hvala HDS ZAMP kao suorganizatoru koncerta.

Vaša ŠAPAMarketing

Dragi prijatelji,budući da smo od 6. mjeseca prošle 2021. godine bez primanja,molimo Vas da naše Društvo podržite u skladu s vašim mogućnostima i na taj način pomognete nam osigurati potrebna sredstva za nastavak rada i daljnju brigu za naše njuškice !! HVALA VAM !!!

Partneri sa kojima surađujemo