Postani član društva Šapa

Hitno udomljavanje Reklamirajte se na stranicama ŠAPE!

Čuvanje ljubimaca

Molimo zainteresirane građane, koji žele svog kućnog ljubimca ostaviti na čuvanje za vrijeme godišnjih odmora, neka se jave ŠAPI.

Kako možete pomoći

Udomite nekoga od nas! Dobit ćete time više nego što možete zamisliti!

Šapa na Fejsu!

Priključite se našoj grupi na Fejsu! Postanite naš prijatelj i pomozite u udomljavanju!

Kontakt informacije

Društvo za zaštitu životinja "ŠAPA".
Vijenac 24, 43000 Bjelovar
AZIL JE NA LOKACIJI:
LETIČANI 5, 43 000 BJELOVAR

Mob.: +385 (0)99 850 36 47
Tel.: +385 (0)43 232 278
E-mail: info@drustvo-sapa.hr
E-mail: marketing@drustvo-sapa.hr
Žiro račun: 2360000-1102193333 (Zagrebačka banka)
IBAN: HR 59 2360000 1102193333

Društvo za zaštitu životinja “Šapa”

Šapa je osnovana na poticaj skupine građana 03.05.2006. kao neprofitna nevladina humanitarna udruga zbog postojanja svakodnevne i sve veće potrebe za zbrinjavanjem napuštenih i izgubljenih životinja i suzbijanja okrutnosti prema životinjama.

Trenutno su svi naši štićenici do trajnog udomljavanja smješteni na raznim lokacijama kod privremenh udomitelja jer naša borba za lokaciju na kojoj bi se izgradilo sklonište za životinje, unatoč našim naporima, za sad još nije urodila plodom.

No imamo velike planove i nećemo odustati!

 1. Psi će imati svoj krov nad glavom i malo dvorište, te malo drvo uz koje će moći dići nogu, i hlad za vreloga sunčanog dana.
 2. Imat ce čistu zdjelicu sa čistom vodom i čistu zdjelicu sa zdravom hranom.
 3. Bit ce okruženi ljudima, koji će im se obraćati s ljubavlju. Nitko im neće govoriti “Marš”, niti će ih tjerati od sebe.
 4. Slušat će drage glasove svojih čuvara i nitko neće za njima bacati kamenje, niti ih udarati toljagama.
 5. Dovikivat će se sa susjedom prekoputa i moći će “razgovarati” koliko im drago.
 6. Nitko ih neće vezati kratkim, teškim lancima.
 7. Neće ih gristi buhe, niti će se patiti u bolesti.
 8. Kada poželite psa, doći ćete i izabrati - razgovarati i čuti savjet kakvom psu možete pružiti dobar dom.
 9. Moći ćete doći samo prošetati sa nekim psom, sa kojim ste osjetili uzajamnu simpatiju, kojeg ste proglasili “svojim”, radovati se idućem susretu i trenutku kada vas on ugleda i počne nezamislivom brzinom mahati repom.
 10. Ako vam pobjegne ljubimac za nekom kujicom pa se ne vraća kući, dođite se raspitati da li ga je netko pronašao. Budite sigurni da ćemo mi biti veza između vas i drugih građana i da ćemo vašeg ljubimca pronaći u najkraćem roku.
 11. Ako vidite nepoznatog psa u vašem kvartu, bilo da se radi o skitnici ili o nečijem izgubljenom mezimcu, ne tjerajte ga, dajte mu vodu i hrane i zovite nas, jer mi ćemo preuzeti brigu o obojici.
 12. Ako ste bolesni i morate u bolnicu, ne brinite za svoga psa, mi ćemo ga čuvati dok se vi ne vratite.
 13. Ako idete na godišnji odmor, rado ćemo čuvati i tješiti vašeg ljubimca, ako nam prostor to bude dozvoljavao.
 14. Ako odlazite u neku ustanovu i ne možete više brinuti o svojoj dragoj životinji, kod nas će naći novi dom.
 15. Ako trebate savjet - PITAJTE, mi ćemo možda znati odgovor ili ćemo znati gdje da ga potražite.
 16. Ako vidite da netko zlostavlja svoju životinju, ma o kojoj životinji bila riječ - JAVITE nam, mi ćemo poduzeti sve da se to prekine.
 17. Ako želite provesti par prijatnih sati sa svojim djetetom, unukom ili izvesti svoju mamu u invalidskim kolicima - dođite k nama. Omogućit ćemo kontakt djece i starijih i nemoćnih sa bezopasnim, umiljatim životinjama, što će i vama i vašima život ispuniti radošću kakvu samo dobri ljudi i dobre životinje mogu pobuditi.
 18. Ako ste “u krizi” i nerado srećete i ljude koje volite, posjetite naše životinjice - pronaći ćemo jednu za vas. Zajedničke šetnje će biti blagotvorne za oboje. Sa životinjom možete biti sami sa sobom na najljepši način i izliječiti najdublje rane na duši, osjetivši se voljenim i jedinim za to dobro, odano biće koje živi samo za vas.

Naš program

Humano i trajno rješavanje problema zbrinjavanja napuštenih i izgubljenih životinja na korist društvene zajednice (ljudi osjećaju strah od pasa lutalica jer izgladnjeli, prljavi, uplašeni i tužni pas je prizor koji uznemirava, osim toga, lutalice predstavljaju smetnju i u higijensko-zdravstvenom smislu, a također su i opasnost u prometu) i suzbijanje okrutnosti prema životinjama u budućem skloništu Društva za zaštitu životinja “Šapa” u Bjelovaru. Svoj program obavljat ćemo dugoročno i kvalitetno.

Osnovni ciljevi programa:

 • Izgradnja skloništa
 • Sadržaj programa
 • Edukacija

Izgradnja skloništa

Izgradnja skloništa kako bi životinje imale zadovoljavajuće uvjete za boravak u svim godišnjim dobima i vremenskim uvjetima.

 • privremeno i/ili trajno zbrinjavanje napuštenih, izgubljenih i odlutalih životinja u skloništu do trenutka udomljavanja ili do starosti (prirodne smrti) životinje
 • smanjenje broja napuštenih životinja i životinja lutalica, bez upotrebe nehumanih i nasilnih metoda
 • borba protiv svih oblika zlostavljanja i napuštanja životinja
 • poboljšanje kvalitete života i zdravstvenog stanja životinja
 • povećanje osjećaja odgovornosti i razine svijesti građana
 • educiranje i senzibiliziranje javnosti o brizi za životinje
 • poticanje udomljavanja životinja

Sadržaj programa

 • neposredna skrb o osnovnim prehrambenim potrebama životinja u skloništu (hrana i voda, pranje posuđa)
 • skrb o uvjetima boravka životinja u skloništu ( briga o boravku u suhim i toplim uvjetima, čišćenje izmeta, provjera stanja boksova, čišćenje i dezinfekcija kućica i boksova, popravak i izrada novih kućica)
 • skrb o zdravstvenom stanju životinja: cijepljenje protiv bjesnoće i zaraznih bolesti pasa, sterilizacija životinja, liječenje ozlijeđenih životinja, podjela lijekova, posebna briga za štence, bređe kuje, bolesne i stare životinje, razdvajanje životinja po veličini, zdravstvenom stanju i ponašanju)
 • udomljavanje životinja koje su pod skrbništvom Društva, uz odgovarajuće educiranje budućeg vlasnika o načinu ostvarivanja uspješnog suživota s konkretnom životinjom (potpisivanje izjave o preuzimanju životinje od strane budućeg vlasnika, razgovor, podjela edukativnog materijala)
 • kontrola stanja i uvjeta života udomljenih životinja (izlazak na teren i provjera novih vlasnika)
 • kontakti sa građanstvom (komuniciranje s posjetiteljima udomiteljima, javljanje na telefonske pozive, prihvat životinja, savjeti za udomitelje, zaprimanje podataka, slanje obavijesti preko sredstava javnog priopćavanja)
 • terenske intervencije na osnovi dojave o napuštenoj, odlutaloj, odbačenoj ili unesrećenoj životinji (prometne nesreće, krivolov)

Edukacija

 • edukacija javnosti o posljedicama koje odbacivanje neželjenih životinja i životinja lutalica ima na samu životinju i na širu društvenu zajednicu
 • suradnja s lokalnim medijima ( novine, radio,TV )s ciljem davanja informacija
 • informiranje građanstva putem letaka, brošura i publikacija o kvalitetnom zadovoljavanju potreba njihovih kućnih ljubimaca, kako ne bi došlo od odbacivanja i napuštanja životinja
 • suzbijanje različitih oblika okrutnosti nad životinjama edukacijom, terenskim patrolama i procesuiranjem počinitelja prijavama veterinarskoj inspekciji
 • ostvarivanje suradnje s veterinarima u lokalnoj zajednici
 • uključivanje osoba s posebnim potrebama u skladu s njihovim mogućnostima u vidu organiziranih posjeta i kontakta sa životinjama
 • uključivanje građana u rad Društva s omogućavanjem posjeta skloništu ( hranjenje životinja, druženje, šetanje, čišćenje i sl.)
 • rad sa životinjama kao mogući rekreacijski sadržaj, slobodna aktivnost i provođenje slobodnog vremena građana (mogućnost interaktivne rekreacije i samoinicijativnog uključivanja u društveno koristan rad)

Marketing

Dragi prijatelji,budući da smo od 6. mjeseca prošle 2021. godine bez primanja,molimo Vas da naše Društvo podržite u skladu s vašim mogućnostima i na taj način pomognete nam osigurati potrebna sredstva za nastavak rada i daljnju brigu za naše njuškice !! HVALA VAM !!!

Partneri sa kojima surađujemo