Postani član društva Šapa Hitno udomljavanje Reklamirajte se na stranicama ŠAPE!

IBAN: HR 59 2360000 1102193333

PočetnaVijestiMeđunarodni dan volontera

Međunarodni dan volontera

Sve više mladih volontera

Gradski čelnici obilježili su 5. prosinca, Međunarodni dan volontera, druženjem s bjelovarskih volonterima. Ovakvi susreti postali su nezaobilazna tradicija i redovito se obilježavaju svakog prosinca.

Okupljanju su nazočili srednjoškolci koji provode akciju dobrosusjedske pomoći, volonteri za pomoć osobama s posebnim potrebama, volonteri bjelovarskog Caritasa, vatrogasnog društva, Udruge za zdravo i sretno djetinjstvo, Obiteljskog centra, Kluba liječenih alkoholičara, Udruge branitelja liječenih od PTSP-a, te udruge Šapa.

Na bjelovarskom području u raznim organizacijama trenutno volontira tristotinjak osoba.

Nije u redu bilo koga izdvajati, no moram reći da smo izuzetno ponosni na mlade volontere. Naša mladež prepoznala je prave vrijednosti i sve ih je više u volonterskim udrugama “- istaknuo je Stjepan Čleković, dogradonačelnik. (stm)