Postani član društva Šapa

Hitno udomljavanje Reklamirajte se na stranicama ŠAPE!

Čuvanje ljubimaca

Molimo zainteresirane građane, koji žele svog kućnog ljubimca ostaviti na čuvanje za vrijeme godišnjih odmora, neka se jave ŠAPI.

Kako možete pomoći

Udomite nekoga od nas! Dobit ćete time više nego što možete zamisliti!

Šapa na Fejsu!

Priključite se našoj grupi na Fejsu! Postanite naš prijatelj i pomozite u udomljavanju!

Kontakt informacije

Društvo za zaštitu životinja "ŠAPA".
Vijenac 24, 43000 Bjelovar
AZIL JE NA LOKACIJI:
LETIČANI 5, 43 000 BJELOVAR

Mob.: +385 (0)99 850 36 47
Tel.: +385 (0)43 232 278
E-mail: info@drustvo-sapa.hr
E-mail: marketing@drustvo-sapa.hr
Žiro račun: 2360000-1102193333 (Zagrebačka banka)
IBAN: HR 59 2360000 1102193333

PočetnaVijestiSvjetski dan zaštite životinja - 4. listopada

Svjetski dan zaštite životinja - 4. listopada

Briga za napuštene i zlostavljane životinje često izaziva podsmjeh pa i osudu.

Briga za napuštene i zlostavljane životinjeNa komentare “Zar su životinje važnije od ljudi”, “Ljudi nemaju što jesti, a vi brinete o životinjama” već smo dobrano oguglali. Bole pozivi naših sugrađana, dobrih, plemenitih ljudi koji su uvijek spremni nahraniti lutalicu, koja je to samo zato što ga je netko izbacio na ulicu, koji trpe neuljudne komentare svojih susjeda ili slučajnih prolaznika. Pitaju nas, ražalošćeni što se to događa s ljudima, gdje je nestala ljudskost, humanost, sućut prema onima koji nepopravljivo vjeruju da su upravo ljudi dobri i da su im prijatelji?

Takva razmišljanja i stavovi nisu novost, uvijek ćemo ih čuti kada god upozoravamo na neprimjeren odnos prema životinjama, isčitavamo ih iz nedovoljnog zalaganja i postojanja stvarne volje onih koji bi prvi trebali poštivati bilo koji zakon, da Zakon o zaštiti životinja ne ostane samo mrtvo slovo na papiru i štivo nekoliko volontera, osjetimo u glasu ljudi koji o Šapi ne znaju ništa, ali smatraju da trebamo rješavati nekontrolirano razmnožavanje njihovih kućnih “ljubimaca” ili biti prihvatilište za onoga koga se vlasnik zasitio ili je izašao iz mode…

Psi lutalice, zlostavljenje pasaPonekad osupnemo pred podcjenjivanjem, grubim riječima, ucjenama onih koji imaju morala ostaviti kuju sa štencima u nekom šumarku, ili privezati psa za drvo i pustitii ga na milost i nemilost svojoj već poludivljoj lutajućoj braći. Onda dignemo glavu jer znamo da takvi komentari i ponašanja dolaze od osoba koje nikada same nisu poduzele ništa da bi pomogle u rješavanju nekog problema, najmanje onoga za kojega se,obično vikom, zalažu.

Nezaposleni, nezbrinuta djeca, osiromašeni umirovljenici, socijalno ugroženi, alibi su kojima se služe kako bi omalovažavali rad i zalaganje zaštitnika životinja i kod njih izazvali osjećaj odgovornost za stanje u kojima se nalaze te skupine ljudi. Društvima koja se bave zaštitom životinja tako se potiho sugerira da gube vrijeme na za njih beznačajne ostavljene, traumatizirane, ranjene, bolesne i zlostavljane životinje, ne uviđajući da je uzrok takvog stanja upravo čovjek. Nameće nam se osjećaj srama jer smo sretni kada su naši “štićenici” siti i zaštićeni. Naša zalaganja za humani i civilizirani odnos prema četveronožnim nevoljnicima, za postojanjem skloništa u kojeg se ne bi sramili pozvati dragog gosta, ne znači negiranje postojanja drugih problema koji se tiču građana niti negiranje rada društava koja se bave njihovim rješavanjem.

Mačke lutaliceNepoštivanje Zakona o zaštiti životinja i njegovih podakata od strane lokalne vlasti, veterinara, veterinarske inspekcije i samih građana rezultira nekontroliranim povećanjem populacije kućnih životinja, nasilnim gašenjem njihovog života bilo od ruke vlasnika, gladi, žeđi, smrznuća, bolesti. Na taj problem ukazujemo već četvrtu godinu, istinski se trudimo spasiti što više nedužnih života, ulažemo svoje vrijeme, znanje, energiju i srce da bi učinili promjenu na bolje za dobrobit svih.

Na žalost, ne možemo spasiti sve, uz put noseći teret bezobzirnog prebacivanja odgovornosti isključivo na Šapu.

Zato se zaustavite kada sretnete gladnu i napaćenu životinju. Osjetite taj strah u očima ako zamahnete nogom ili kažete “Marš!” ili doživite erupciju čiste sreće kada ju pomilujete po glavi i pružite komadić peciva. Izbor je na vama.Marketing

Dragi prijatelji,budući da smo od 6. mjeseca prošle 2021. godine bez primanja,molimo Vas da naše Društvo podržite u skladu s vašim mogućnostima i na taj način pomognete nam osigurati potrebna sredstva za nastavak rada i daljnju brigu za naše njuškice !! HVALA VAM !!!

Partneri sa kojima surađujemo